in

Avatar: Frontiers of Pandora je konečne tu! Ale oplatí sa kupovať?

Avatar: Frontiers of Pandora, tak sa volá dnes oficiálne vychádzajúci titul od Ubisoftu. V tejto hre sa vžijete do kože modrého jedinca z klanu Na‘vi, ktorých si pravdepodobne všetci pamätáte z oboch filmov Avatar.

Svet na planéte Pandora je nádherný a vizuálne hra pôsobí skutočne chrumkavo. Či už beháte po lese a lúkach alebo lietate v oblakoch na svojej vernej lietajúcej potvorke, ktorú sa oplatí skrotiť si tak skoro, ako sa dá.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Svet je interaktívny voči hráčovi v pomerne zaujímavej podobe, je veľmi príjemné vidieť napríklad niektoré okolné rastliny, ako sa rýchlo vtiahnu do zeme, keď okolo nich prechádzate. Minimalisticky ladené menu dobre dopĺňa zážitok zo skúmania otvoreného sveta.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Váš arzenál predstavuje mix ľudských a Na’vi zbraní, samopaly a brokovnice, luky a otrávené pasce, atď. Táto kombinácia je vcelku zábavná a každá zbraň má svoj špecifický účel.

S ľudskými zbraňami by ste napríklad nemali loviť zver, pretože zver na Pandore sa “pokazí”, ak ju ulovíte napríklad samopalom. Ak chcete teda vylootiť nejaké to mäso a iné suroviny, musíte lokálnu zver loviť lukom a šípmi ako pravý domorodý Na’vi. A pri lootení svojej odmeny charakter vždy, zas a znova a donekonečna prednáša rituálne modlitby, ktoré človeka po krátkej dobe naozaj omrzia.

Zdroj: Youtube / Ubisoft

Pamätáte si tie veľké mecha mašiny, ktoré ľudia na Pandore ovládali sediac vovnútri, keď bojovali proti Na’vi vo filmoch? Presne to budete väčšinu hry ničiť, keď budete cestovať po mape, aby ste čistili ľudské tábory a navrátili Pandore jej životnú rovnováhu.

Zdroj: Youtube / Gameranx

Boj a ničenie ľudských táborov je opäť celkom repetatívna záleživosť a spolu so zbieraním surovín môžeme povedať jedno s istotou – Avatar: Frontiers of Pandora je ako Far Cry zasadený do sveta Avataru. Prisaháme, že niektoré animácie v tejto hre sú doslova okopírované z predošlých Far Cry titulov, nehovoriac o neinovatívnom zbieraní surovín a nekonečným čistením ľudských táborov.

Zdroj: Youtube / Gameranx

Napriek tomu je svet v tejto hre skutočne vizuálnym pôžitkom a čo nás prekvapivo veľmi teší a čo sa u dnešných open world hrách už nestáva často – váš charakter má dvojitý skok! Ak ste teda fanúšikom Far Cry hier a Avatar filmov, pravdepodobne sa pri tejto novej hre zabavíte. Ak vás ale Far Cry typ hier nebaví, dali by sme ruky preč od plnej ceny.

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre