in

Steam si robí srandu z cheaterov posielaním permanentných banov na ich kontá v podobe vianočného darčeka

Cheateri, smurfovia a toxickí ľudia v chate, to sú tri jazdci každého nepríjemného online zápasu v kompetitívnych multiplayer hrách. O tom, ktorá hra má najtoxickejšiu komunitu (League of Legends a Valorant, nikto ma nepresvedčíte o niečom inom), ktorá hra má najviac smurfov (Valorant, nikto ma nepresvedčíte o niečom inom) a najviac cheaterov (podľa niekoľkých internetových zdrojov je to vraj Fortnite), sa vedú debaty takmer neustále.

Zdroj: Dota 2

Ak by ste náhodou nevedeli, čo je to smurfing alebo smurf konto – nie, nemá to nič spoločné s anglickým výrazom pre malých modrých šmolkov. Smurf konto je čerstvé konto s nízkym levelom alebo nízkym rankom v kompetitívnom móde hry, na ktorom však v skutočnosti nehrá žiadny začiatočník, ale naopak hráč, ktorý vlastní iné, hlavné konto, na ktorom už hrá dlhšie a dosiahol na ňom vyšší level alebo vyšší rank. Takto skúsenosťami vybavený hráč si potom vedome mastí ego na nových alebo slabších hráčoch.

Určití hráči hry Dota 2, ktorým práve možno priradiť jeden z týchto troch smrteľných hriechov – cheating, smurfing alebo toxické správanie, dostali od Valve cez Steam predvianočný darček. Tento zabalený darček dostali priamo v hre a po jeho otvorení sa im na obrazovke zobrazil kus toxického uhlia a dôvod, prečo ho dostali.

Zdroj: Twitch / masondota2

Kus toxického uhlia predstavuje permanentný ban na účet a zostáva prijímateľovi v inventári, zatiaľ čo už prijímateľovi viac nie je umožnené používať akékoľvek multiplayer funkcie hry.

Zdroj: Pexels / Anton Porsche

Vianoce sú čas odpúšťania, no vyzerá to tak, že hráčom, ktorí po novom vlastnia kus digitálneho uhlia, nepomôžu žiadne modlitby ani sľuby.

Zdroj

 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre