in

Updatovanie Minecraftu cez PC Xbox Applikáciu môže vymazať vaše už vytvorené svety

Mojang varuje hráčov, že najnovší update pre Minecraft priniesol problém, ktorý môže vytočiť nejedného hráča. Predstavte si, že máte odohraných viac ako 100 hodín v jednom konkrétnom svete, postavili ste veci, ktoré sa vám už druhýkrát od začiatku určite nebudú chcieť stavať, boli ste na svoje výtvory hrdí, no potom updatujete hru cez Xbox aplikáciu na počítači a všetko je fuč.

Zdroj: Minecraft

Tento oficiálny update vám môže vymazať všetko, na čom ste do dnešného dňa pracovali. Mojang o tomto probléme vie, na svojich stránkach sa Microsoft k problému verejne priznáva a sľubuje, že pracuje na jeho odstránení.

Zdroj: Minecraft

Problém však neleží v samotnom novom update Minecraftu, a preto Mojang poskytol inštrukcie, ako môžete hru updatovať a zároveň sa vyhnúť tomuto novému bugu.

Zdroj: Minecraft

Odporúča sa použiť Nástroj na opravu herných služieb (Gaming Services Repair Tool) v Xbox Aplikácii skôr, než cez ňu začnete sťahovať najnovší update. Ak použijete tento nástroj, herné služby sa updatujú na verziu 19.87.13001.0 a vy sa vyhnete vymazaniu vašich svetov.

Zdroj: Minecraft

Ako presne sa dá dostať k tomuto nástroju? Naštartujete Xbox Aplikáciu na PC, kliknete na svoj profil, potom na Support / Podporu, vyhľadáte Nástroj na opravu herných služieb (Gaming Services Repair Tool) a kliknete na Start Troubleshooting.

Zdroj: Minecraft

Mojang taktiež upozorňuje, že ten, kto ešte nemá hru na verzii 1.20.70 alebo 1.20.71, môže naraziť na problémy so servermi, cross-platform multiplayerom a inými online službami. Mojang sľubuje, že sa aktívne venuje odstráneniu všetkých problémov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre