in

Zdrojový kód ku hre GTA V bol v decembri predaný za smiešnych 2 000 dolárov

Hackeri sú tŕňom v päte každého veľkého vývojára dnešnej doby, či už ide o Ubisoft, Insomniac Games, Rockstar Games a mnohé iné spoločnosti, a koniec roka 2023 bol doslova plný úspešných krádeží dát od veľkých firiem.

Zdroj / Steam

Väčšina z nás vie o tom, že v decembri teraz už minulého roku bola spoločnosť Rockstar Games napadnutá hackermi, ktorým sa podarilo okrem dôležitých informácií k novopripravovanej hre Grand Theft Auto VI ukradnúť aj kompletný zdrojový kód ku hre Grand Theft Auto V, ktorá už je na trhu niečo vyše 10 rokov.

Zdroj: Alza

GTA V je druhá najpredávanejšia hra všetkých dôb, do dnešného dňa sa predalo viac ako 190 miliónov kópií a spoločnosti zarobila so všetkým okolo 8 miliárd dolárov.

Podľa týchto informácií by človek odhadoval, že zdrojový kód tak úspešnej hry sa bude dražiť sa ťažké prachy a bude oň doslova digitálna bitka. To sa však nestalo.

Zdroj: XBOX

 

Skupina modderov odkúpila tento zdrojový kód od hackerov za smiešnych a neočakávaných 2 000 dolárov. Po tejto kúpe sa skupina pokúsila zdrojový kód predať ďalej za vyššiu sumu, aby mali z kúpy nejaký zisk, tento predaj sa už ale nevydaril ani po niekoľkonásobných pokusoch skupiny cenu znížiť.

Zdroj: XBOX

Skupina sa teda nakoniec rozhodla zdrojový kód sprístupniť verejnosti online, či už len čiastočne alebo celkovo. A ako si určite viete domyslieť, verejne prístupný zdrojový kód pravdepodobne nebude v prípade tejto hry používaný pre dobré účely.

Na internete sa údajne objavili aj screenshoty privátnych správ s osobou zo skupiny, ktorá zdrojový kód za 2 000 dolárov odkúpila, tieto informácie však nie sú overené a treba ich brať s rezervou.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Disney žaluje malú autoumyváreň s názvom Star Wash za porušenie autorských práv

Šperk pre moju ženu z Aliexpressu