in

Apple prinesie novšie AAA hry na iPhone a začína titulom Assassin´s Creed Mirage

Apple sa už nejakú dobu snaží presvedčiť hráčsku komunitu, že ich zariadenia nie sú určené len pre kancelárske využitie, ale že sa hodia aj do sveta videoherného priemyslu. A toto chcú dokázať hlavne u iPhone série 15, na ktorej budete údajne môcť rozbehať najnovšie AAA hry.

Zdroj: Apple

Prvá novšia hra, ktorá bude ako test vypustená pre túto sériu mobilov, bude najnovší titul zo série Assassin´s Creed od štúdia Ubisoft, teda Assassin´s Creed Mirage. Verzia kompatibilná s iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, a iPhone 15 Pro Max bude podľa Ubisoftu dostupná od 6. júna, informácie na App Store však tvrdia od 10. júna.

Zdroj: Ubisoft

Rovnako bude hra dostupná aj pre iPad Air a iPad Pro modely s M1 alebo novšími čipmi a prvotné stiahnutie bude zadarmo spolu s prvými 90 minútami hry. Ak sa vám hra po 90 minútach bude páčiť, budete si jej zvyšok môcť zakúpiť za 50 EUR.

Zdroj: Ubisoft

Táto verzia hry bude dokonca celkovo podporovať Cross-Progression, teda ak chcete, budete si môcť svoj postup prenášať medzi mobilom a inými platformami pomocou prihlásenia sa do Ubisoft Connect aplikácie. Táto aplikácia medzi hráčmi všeobecne nie je veľmi obľúbená, no vzhľadom na to, že Assassin´s Creed Mirage je na iných konzolách vonku už nejakú tú dobu, veľa hráčov ocení možnosť zdieľania svojho postupu v hre z iných platform na tú mobilnú a späť.

Zdroj: Ubisoft

Okrem tejto hry sú na zozname AAA hier pre Apple zariadenia aj iné tituly, no zoznam to zatiaľ nie je dlhý. Medzi nimi sa nájde napríklad aj Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village, No Man’s Sky, Death Stranding a Baldur’s Gate 3.

iOS podporuje posledné XBox, PlayStation, Nintendo a dokonca aj Razer Kishi ovládače.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre