in

Bývalý šéf štúdia Blizzard chce na konci hier možnosť sprepitného pre vývojárov

Máte obľúbené príbehové singleplayer hry, u ktorých vám prekáža len jedna jediná vec, a to fakt, že si nemôžete vymazať pamäť, aby ste si ju mohli zahrať znovu úplne po prvýkrát? Veľa z nás má na takom zozname aspoň jeden titul a bývalý šéf štúdia Blizzard, Mike Ybarra, si toho je veľmi dobre vedomý.

Zdroj: LinkedIn / Mike Ybarra

Mike Ybarra verejne odprezentoval svoju šľachetnú myšlienku, z ktorej by videoherné štúdiá dokázali veľmi dobre benefitovať, údajne v dobrom zmysle slova. Alebo je to naopak len ďalší chamtivý nápad, ako z hráčov vytiahnuť čo najviac peňazí.

Zdroj: Google Play

Podľa bývalého šéfa Blizzardu by totiž singleplayer hry mali na konci po dohraní poskytnúť hráčovi možnosť poslať štúdiu zodpovednému za vývoj sprepitné, teda peniaze naviac. Tvrdí, že niektoré hry sú tak špeciálne a zanechajú u hráča tak hlboký herný zážitok, že majú v konečnom dôsledku väčšiu hodnotu, než za koľko sú na platformách prvotne ponúkané.

Zdroj: PlayStation

Ako príklad uviedol napríklad Baldur´s Gate 3, Red Dead Redemption 2, Elden Ring, God of War, Horizon Zero Dawn a ďalšie. Nezabúdajme však, že tieto hry sa radia medzi dnešné AAA hry, a podľa toho sa odvíja aj ich jednorazová cena. Dať za jednu hru 60-80 EUR dnes nie je nič nezvyčajné, to však neznamená, že sa to komunite zdá v poriadku.

Zdroj: Steam

Nehovoriac o tom, že niektoré chamtivé štúdiá ako je napríklad Ubisoft, EA alebo samotný Blizzard, napracú aj do singleplayer hier nezmyselné transakcie navyše, ako sú season passy a podobne, a to len preto, aby z týchto hier namiesto síce vysokej, no jednorazovej ceny, vytiahli čo najviac peňazí aj dodatočne.

Zdroj: PlayStation

Áno, niektoré dnešné hry sa naozaj vydarili a zaslúžia si ako pozornosť, tak aj adekvátnu finančnú odmenu pre ich tvorcov, a sme si istí, že Mike Ybarra má dosť peňazí, aby ho 10 EUR hore dole nepoložilo na kolená. No pýtať sprepitné po tom, ako človek musel zaplatiť 60 EUR za štandardnú verziu bez akéhokoľvek bonusového obsahu… Necháme vás, aby ste si urobili obrázok o tom, či je to naozaj dobrý nápad.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

1 Komentár
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Kubo
23 dni dozadu

Nedal by som im ani € navyse staci ze si pitaju raketu za hru ktora je vela krat aj zle spravena ako napriklad cyberpunk stala 60€ a pol roka som ju od kupi nehral lebo sa to poriadne ani nedalo