in

Vivat Slovakia – slovenské GTA je konečne oficiálne vonku na platforme Steam

Vivat Slovakia od slovenského herného štúdia Team Vivat môžeme nazvať slovenským Grand Theft Auto alebo krížencom Grand Theft Auto a Mafie, zasadeným do deväťdesiatych rokov. Titul odštartoval na platforme Steam dnes, 18.4.2024 presne o 14:00, no zatiaľ len vo forme Early Access, teda predčasného prístupu.

Hra teda zatiaľ nie je dokončená. Čo je hráčom vo Vivat Slovakia momentálne k dispozícii je približne prvá polovica hlavného príbehu, vedľajšie aktivity, digitálna verzia Bratislavy, po ktorej sa môžete voľne pohybovať, typické vozidlá pre tú dobu, ktoré sa dajú na uliciach Bratislavy a okolia vidieť ešte aj dnes, bratislavské dominanty ako je UFO, Bratislavský hrad, Modrý kostol a podobne.

Zdroj: Youtube / SECTOR.sk

Nechýba originálny slovenský dabing s možnosťou slovenských, českých a anglických tituliek. Medzi hlasmi postáv môžete spoznať napríklad aj slovenského rappera Ega a Mariána Labudu v úlohe hlavnej postavy.

Štúdio má v pláne postupne pridávať obsah, opravovať chyby a údajne hlavne počúvať spätnú väzbu hráčov, aby vedeli, ako hru môžu ďalej posúvať k lepšiemu tak, aby dosiahla čo najväčšej spokojnosti komunity. Technické problémy alebo akékoľvek nápady je možné poslať na vývojára priamo v hre. Svoju finálnu verziu by Vivat Slovakia mala nadobudnúť odhadovane za 6-12 mesiacov.

Zdroj: Youtube / SECTOR.sk

V tomto momente je hra na jeden týždeň ponúkaná za zvýhodnenú cenu, a to o 10%. Teraz Vivat Slovakia teda kúpite za 26 EUR. Po uplynutí týždňa bude hra dostupná za 28 EUR. Akú cenu bude mať jej dokončená plná verzia zatiaľ nevieme.

Zdroj: Youtube / SECTOR.sk

Zdroj

 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre