in

Diablo 4 čelí ďalšej kritike za mikrotransakcie – zmeň si farbu portálu len za 30 EUR

Čím ďalej tým častejším sa stáva, že vývojári prepadnú dnešnému trendu live-service hier, ktoré napakujú mikrotransakciami až do prasknutia švíhov. Často sa stáva, že napriek tomu, že hra je namiesto 30 – 60 EUR ponúkaná ako F2P, teda free-to-play (zadarmo), každý skin (digitálny kozmetický predmet), season/battle pass a iný obsah stojí minimálne 10 – 30 EUR. Nehovoriac o celých balíčkoch obsahujúcich niekoľko digitálnych predmetov k hre, napríklad balíček 3 skinov pre 3 postavy v hre, ktorý kúpite za minimálne 50 – 60 EUR.

Zdroj: Alza

Ak sa trošku vrátime do školských lavíc a pouvažujeme nad tým matematicky, napriek tomu, že hra môže byť ponúkaná zadarmo, ak si hráč kúpi pokojne aj len 2 alebo 3 skiny za 20 EUR, za danú hru aj tak nepriamo zaplatil plnú cenu. A ak si kúpil 50 skinov…. Nuž, povedzme, že mikrotransakcie môžu byť pre vývojárov veľmi výhodné.

Zdroj: Steam

Diablo 4 nie je žiadnou výnimkou z tohto vzorca, a to je celej hráčskej komunite jasné už od vydania tejto hry 5. júna 2023. Koniec koncov, za hrou stojí Blizzard Entertainment, jedno zo štúdií, ktoré sú najviac známe svojimi chamtivými prstíkmi. Samozrejme, hra sa behom svojej existencie dostala niekoľkokrát na prvé stránky kontroverzie v hráčskej komunite práve pre svoj systém mikrotransakcií.

Zdroj: Battle.net

A dnes tomu nie je inak. Diablo 4 sa dostáva pod ďalšiu vlnu kritiky pre rozhodnutie, ponúkať iné farby portálov za 20 EUR. Celý farebný set portálov vás vyjde za 30 EUR. Aby toho však nebolo málo, nemyslite si, že ak si kúpite jeden typ portálu, budete ho môcť používať s akýmkoľvek charakterom. Farby portálov sú špecifické pre konkrétny class charaktera.

Za túto cenu si môžete radšej kúpiť celú hru, ako napríklad Palworld, a určite z toho vyťažíte viac hodín zábavy, než vám ponúkne pozeranie sa na červený portál na obrazovke, ktorý ani nemôžete vidieť s každým charakterom.

Zdroj: Xbox

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Pár objavil milostné listy spred storočia. Zaľúbený tínedžer písal dvom dievčatám naraz

Škoda uvádza nový model