in

Enshrouded je po hre Palworld ďalšou rekordnou survival RPG hrou

Pri obrovskom úspechu hry Palworld, ktorá dosiahla rekordné čísla na Steame doslova len pár dní po svojom vydaní, a to už v Early Access štádiu, sa nedá čudovať štúdiu Keen Games, že sa necítili úplne príjemne, vydať ďalší survival RPG titul s názvom Enshrouded chvíľu po začiatku celého Palworld šialenstva.

Vyzerá to však tak, že srdcia hráčov majú miesto aj pre dva tituly tohto žánru, obe hry totiž ponúkajú úplne iný pohľad na tento žáner, úplne inú hrateľnosť a úplne iné herné mechaniky.

Svet v hre Enshrouded je obrovský a plný miest, ktoré sa dajú detailne prebádať. Tento svet nie je náhodne generovaný, každý trom, každá budova a každý ruina je na svojom mieste z konkrétneho dôvodu, a narozdiel od hry Palworld, kde sa všetko orientuje hlavne na prežitie a interakciu s Pals, v Enshrouded je primárna orientácia venovaná hlavne skúmaniu sveta, príbehu, ktorý máte zoskladať dokopy, aby ste zistili, čo sa so svetom stalo, a všetky ostatné herné mechaniky prežitia a boja s rôznymi nepriateľmi sú súčasť toho.

Zdroj: Steam

Obrovské nadšenie si získali herné mechaniky stavby v tejto hre. Je totiž možné narábať s terénom a materiálom doslova podľa vašich želaní a stavať tak čokoľvek, čo vám napadne. Hra vyzerá krásne a s voľnosťou, ktorú má hráč pri pretváraní sveta okolo seba, má hra potenciál dosiahnuť obrovských čísiel rovnako ako Palworld.

Momentálne má Enshrouded viac ako 1 milión hráčov, a toto číslo sa mu podarilo dosiahnuť len za 4 dni. S číslom 160 000 denne aktívnych hráčov zaberá 10. miesto najhranejších hier na Steame. V porovnaní dosahuje hra Palworld denne okolo 2 miliónov aktívnych hráčov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre