in

Fanúšik The Crew chce žalovať Ubisoft za odstavenie tejto hry

Len nedávno sme tu písali o tom, ako sa vedúci tímu pre Ubisoft+ predplatné vyjadril, že by si hráči mali zvyknúť na to, že svoje hry nevlastnia. Áno, toto vyjadrenie sa pôvodne malo vzťahovať len na predstavu predplatných služieb, no vlastnenie len čiastočnej digitálnej licencie na hru má svoje pozitíva aj negatíva očividne aj mimo predplatného.

Zdroj: Ubisoft

A jedným z obrovských negatív je to, že vám môže vývojár hru kedykoľvek vymazať, aj keď ste za ňu zaplatili plnú cenu.

Ubisoft má za sebou celú históriu odstavovania serverov a online služieb svojich starších hier. Problém by to nebol, dokiaľ by vo svojich hrách tieto služby esenciálne nevyžadovali. Na spustenie niektorých hier je vyslovene potrebný aktívny prístup k online serverom Ubisoftu a akonáhle tieto nefungujú alebo boli nebodaj úplne zničené, hry viac nemôžu fungovať tak, ako by mala, chýba v nej nejaký obsah, alebo sa vôbec nespustí.

Zdroj: Ubisoft

A presne to sa Ubisoft chystá urobiť hre The Crew, a to presne 31. marca 2024. Keďže hra sa celkovo spolieha na online servis, hra bude úplne odstavená a hráči si ju už viac nebudú môcť spustiť.

Zdroj: Ubisoft

Ubisoft tvrdí, že namiesto nej sú hráčom k dispozícii pokračovania tejto hry, The Crew 2 a The Crew Motorfest. Samozrejme, tieto si hráč ale musí kúpiť zvlášť, nie sú ponúkané ako náhrada za vymazanú The Crew.

Zdroj: Xbox

Ross Scott, známy aj ako Youtuber pod menom Accursed Farms, tvrdí, že toto je šedá zóna legálnosti v prípade hier, a plánuje ju preskúmať v súdnom procese. Hra totiž nie je ponúkaná ako služba predplatného a jej licencia, ktorú su hráči kúpili za plnú cenu, nikde nenaznačuje, že by jedného dňa mala byť vymazaná bez súhlasu hráča.

Zdroj: Accursed Farms

Ross si je vedomý toho, že jeho pokusy o to, aby zákon prehodnotil legálnosť podobných praktík Ubisoftu a iných videoherných spoločností, nemusia padnúť na úrodnú pôdu, možno sa prípad ani nedostane pred súd. No myslí si, že je to dobrý začiatok pre to, aby sa ľudia začali búriť voči rušeniu licencií, ktoré si za plnú cenu kúpili ako hotový, plnohodnotný produkt.

Nemyslí si, že by malo štúdiám prechádzať to, že sa jedného dňa rozhodnú staršiu hru pre všetkých hráčov vymazať a nahradiť ju iným titulom, ktorý si opäť musíte kúpiť za plnú cenu, a ktorej licencia môže mať rovnakú životnosť.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

12 zvieracích súrodeneckých párov, ktoré dnes potrebuješ vidieť

Aj pes vie, že by si mal chlapík spraviť test otcovstva