in

Výkonný riaditeľ Ubisoftu odkazuje hráčom, aby si zvykli, že zakúpené hry nevlastnia

Čím ďalej tým viac sa namiesto fyzických kópií hier predávajú práve tie digitálne. Aj keď si kúpite hru na PC vo forme fyzického CDčka, väčšinou dané CD vlastne aj tak nepotrebujete. Namiesto toho nájdete v obale od CD niekoľkomiestny kľúč, ktorý doma napíšete do „Launcher“ aplikácie ako je napríklad Steam, Ubisoft Connect, Origin a ďalšie, a ten vám hru digitálne aktivuje na vašom hernom konte. Alebo si hru rovno kúpite digitálne vo forme kľúča alebo priamo cez digitálny obchod daného vývojára alebo napríklad cez Steam.

Zdroj: Steam

Väčšinu hier už dnes človek nezapne bez aktívneho internetového pripojenia a konta na platformách, ktoré hra vyžaduje. Digitálne licencie však majú jednu obrovskú nevýhodu, poskytovateľ licencie môže obsah kedykoľvek vymazať z povrchu zemského.

Zdroj: Ubisoft

Phillipe Tremblay, vedúci predplatného Ubisoft+, tvrdí, že hráči si príliš zvykli na to, že vlastnia fyzickú kópiu hry tak, ako to bolo pred pár rokmi. Táto mentalita sa podľa neho musí u hráčov zmeniť, pretože digitálny obsah a služby predplatného sú budúcnosťou, ktorá nám umožňuje sa k hrám dostať rýchlo a jednoducho takmer kdekoľvek.

Zdroj: Ubisoft

Taktiež to ale znamená, že hra, za ktorú ste zaplatili nemalé peniaze, môže z vašej knižnice kedykoľvek zmiznúť, pretože niekto vo vedení sa rozhodol, že daný obsah bude jednoducho vymazaný.

Ubisoft sám má bohatú históriu v rušení online servisov pre staršie hry, vďaka čomu niektoré už vôbec nezapneme, alebo je veľká časť obsahu neprístupná, pretože je pre ňu treba aktívne pripojenie cez služby Ubisoftu, ktoré sú však odstavené. Spomenúť môžeme napríklad určité misie a predmety v hre Assassin´s Creed 2, ku ktorým sa už viac nedá dostať.

Zdroj: Ubisoft

Dnes už pri kúpe hier jednoducho nemáme žiadnu garanciu, ako dlho budeme danú hru vlastniť, a do akej miery danú hru vôbec vlastníme. Spomeňme si napríklad aj na komunitu hry Overwatch 1, ktorá si hru kúpila za 20 eur len preto, aby vývojár o pár rokov oznámil príchod Overwatch 2 verzie, ktorá je „free to play“ (zadarmo), a úplné odstavenie Overwatch 1 zo všetkých platforiem. Puff, Overwatch 1 bol vymazaný z existencie a žiadne protesty a sťažnosti nepomohli.

Zdroj: Blizzard Entertainment

Taká je budúcnosť digitálneho obsahu podľa kancelárskych špekulantov herných korporátov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

2 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Otaznix
1 mesiac dozadu

Este ze by som sa z ubisoftu neposral.. AC je tak repetetivne ze od origins aj to som to asi v polovičke vypol už nemám chuť tieto hry hrať.. Ešte aj tie jaskyne sú generované, jedna ako druhá.. Furt dookola zabi nájdi zabi nájdi.. Nič extra a ak to chcú riešiť takto prejdem ku konkurencii alebo tieto sracky ani nebudem hrať… Dovi dopi nenazranci

Anoten
1 mesiac dozadu

Ak hru za ktoru zaplatim moje zarobene peniaze nevlastnim, tak stahovanie hier neni piratstvo 🙂

Muž sa snažil napísať vysokoškolskú skúšku za svoju priateľku, a to v prezlečení za ženu

10 fotografií, ktoré ti ukážu, aký dôležitý je uhol pohľadu