in

Escape from Tarkov sklamal fanúšikov – pre novú kooperatívnu PvE časť hry si musíte kúpiť celkom novú edíciu za 250 EUR

Escape from Tarkov sa teší novému módu, v ktorom môžete hrať PvE (player versus environment – teda hráči proti naprogramovaným nepriateľom) kooperatívne s niekým iným a dokonca si uložiť progres vášho spoločného herného večera. Jediný problém je, že ak ste si predtým kúpili vtedy najdrahšiu edíciu hry Edge of Darkness za 150 EUR, nie len, že ste pôvodne nemali mať žiadny prístup k tomuto módu, no Edge of Darkness Edícia sa už viac ani nepredáva. Ak ste si ju však kúpili, dokiaľ bola dostupná, nemusíte sa báť, že by vám zmizla alebo prestala fungovať, edícia je stále plne funkčná.

Zdroj: Escape from Tarkov

Namiesto nej prišli vývojári Battlestate Games s úplne novou edíciou s názvom Unheard Edition, ktorá tento PvE mód obsahuje. Spolu s PvE módom k tejto edícii dostanete ešte pár ďalších kúskov špeciálneho obsahu, ako je rozšírenie skríše a ďalšie vybavenie, season pass, prístup ku všetkým budúcim rozšíreniam hry (DLC) a testovací server. A cena tejto edície je skutočne dychberúca, stojí totiž 250 EUR.

Zdroj: Youtube / jackfrags

Problém je, že plný prístup ku všetkým budúcim rozšíreniam hry už štúdio Battlestate Games sľubovalo aj v prípade spomínanej edície Edge of Darkness za 150 EUR. A keď sa nespokojní hráči začali sťažovať na nesplnené sľuby a smutné sklamania, štúdio ospravedlnilo nepridanie nových rozšírení do teraz už neponúkanej Edge of Darkness edície za 150 EUR tým, že tento PvE mód nepovažujú za rozšírenie hry, ale skôr za novú hernú „funkciu“.

Kontroverzné rozhodnutie považovať nový PvE režim za „funkciu“ a nie za DLC spustilo medzi komunitou a vývojármi naozaj slušnú hádku, keďže sa hráči cítia oklamaní a vylúčení z plánovaného obsahu, napriek vysokej investícii do hry.

Zdroj: Youtube / jackfrags

„DLC znamená dodatočný stiahnuteľný obsah. PvE je funkcia a herný režim. Len preto, že vy všetci chcete, aby to bolo DLC, neznamená to, že to naozaj DLC je. Je to herný režim vrámci novej edície hry,“ napísal na oficiálnom Discorde hry vývojár s prezývkou appl3z0r.

Pridanie režimu PvE bez akýchkoľvek resetov herného postupu je celkom veľká záležitosť. Pôvodne je Tarkov hra iba pre PvP (Player versus Player), s resetmi serverov, ktoré sa dejú každých niekoľko mesiacov a úplne vynulujú pokrok hráčov. Možnosť preskúmať prostredie veľmi podobné Černobyľu s priateľmi, bez obáv, že vás zastrelia iní hráči, a zachovať si celý progres, je samozrejme lákavá, obzvlášť pre tých z nás, ktorí už nie sú tak zruční v boji proti iným ľuďom.

Zdroj: Youtube / jackfrags

Neskôr z vývojárov vypadlo, že nakoniec budú mať prístup v PvE aj majitelia Edge of Darkness edície, no len na 6 mesiacov. Ako bolestné však údajne dostanú nejaký iný obsah, špeciálny len pre Edge of Darkness edíciu.

To však stále nie je všetko, okrem tohto majú všetci majitelia nižších edícií oveľa pomalšie načítanie do hry, a pomalším sa myslí pokojne aj 15 minút.

Zdroj: Youtube / jackfrags

Štúdio však postupne prichádza na to, že komunita si so sebou len tak zametať podlahu nenechá a sľubuje, že časom príde so zmenami, s ktorými budú hráči spokojní a s PvE pre všetkých. Spolu so sľubmi dokonca uverejnili aj ospravedlnenie všetkým hráčom za vzniknutú nepríjemnú situáciu a hádku.

Zdroj 

 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre