in

Fanúšik hry Cyberpunk 2077 ďakuje vývojárovi, že mu hrou zachránili život

Pre niektorých ľudí znamenajú videohry doslova život. A pre nemenovaného fanúšika štúdia CD Project Red a predovšetkým ich hry Cyberpunk 2077 sa videohra doslova stala jeho životom po tom, ako mu život zachránila.

Zdroj: / CD Project Red

Muž sa rozhodol štúdiu CD Project Red verejne poďakovať za záchranu jeho života. V čase, keď uvažoval nad tým, že svoju existenciu nadobro ukončí, rozhodol sa zahrať si ešte predtým aspoň kúsok z hry Cyberpunk 2077. Hra ho chytila a prvotne mu pomohla zahnať myšlienky na samovraždu zvedavosťou, čo sa v príbehu hry bude diať ďalej. Muž teda najprv uprednostnil úplne hru dokončiť.

Zdroj: CD Project Red

V priebehu hrania sa však začínal vžívať do určitých charakterov. Hlavný hrdina alebo hlavná hrdinka hry menom V má svoj osud v podstate spočítaný a hodiny života mu/jej odbíjajú na pomyselných stopkách. Aj keď existuje malá šanca, že charakter nejakým spôsobom prežije, väčšinu príbehu sa pripravuje na najhoršie.

Zdroj: CD Project Red

A spolu s ním sa na najhoršie pripravujú aj ľudia okolo hlavnej postavy. V hre je možné okrem priateľstiev rozvíjať aj romantické vzťahy, a každý charakter, s ktorým je romantická interakcia možná, prežíva osud hlavnej postavy inak a inak sa s ním vyrovnáva. Niekto vyvádza, niekto sa to v sebe snaží udusiť, no každá reakcia je emocionálne silná, pretože ľudia presne tak reagujú aj v reálnom živote.

Zdroj: LinkedIn / CD Project Red

Boli to práve tieto interakcie, ktoré mužovi pomohli uvedomiť si, že jeho samovražda by mala následky pre ľudí, na ktorých mu záleží. Tvrdí, že človek by svoj život nemal nikdy vzdať, a to ani v tých najhorších situáciách. Aj keby ho mesiace alebo roky mali udržovať pri živote len hry, aj to stačí do doby, než bude pripravený postaviť sa vlastnými nohami späť na pevnú zem.

Zdroj

 

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre