in

Hacker odkazuje štúdiám, že si majú vážiť ich pomoci, a demonštroval to diaľkovým spustením cheatov na počítačoch streamerov behom oficiálneho šampionátu

Finále Apex Legends Global Series v Severnej Amerike bolo prerušené skutočne nečakanou udalosťou. Uprostred hry bol hacknutý najprv streamer Noyan „Genburten“ Ozkose.

Zdroj: Steam

Počas streamu jeho hrania šampionátu sa na jeho obrazovke bez varovania objavilo okno cheatovacieho programu a na diaľku sa aktivovalo hneď niekoľko cheatov, medzi nimi taktiež Aim-Bot a Wall-Hack. Genburten na dôkaz toho, že tento program neovládal on, zdvihol ruky nad hlavu a vrámci férovosti sa z hry odpojil.

O niečo neskôr sa druhou obeťou hackera, schovávajúceho sa pod používateľským menom „Destroyer2009“, stal Philip „ImperialHal“ Dosen, keď mu bol uprostred hry bez varovania spustený Aim-Bot. V tomto bode usporiadatelia súťaže hru úplne zastavili a Apex Legends Global Series bola dočasne odložená.

Krátko nato sa vyjadril Anti-Cheat Police Department, skupina dobrovoľníkov poľujúcich na tvorcov a šíriteľov rôznych hackov, že počas hry bolo použité takzvané RCE – Remote Code Execution. RCE dokáže nadiaľku prevziať kontrolu nad niekoho systémom a v roku 2022 bolo práve RCE zodpovedné za odstavenie počítačových PvP serverov pre Dark Souls hry.

S takouto mocou môže byť do vášho počítača nadiaľku stiahnutý nie len cheating program pre vašu obľúbenú online hru, ale taktiež rôzne vírusy.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Doteraz však nie je úplne jasné, či „Destroyer2009“ našiel slabé miesto pre využite RCE priamo v Apex Legends alebo práve v Anti-Cheate, ktorý Apex Legends používa, teda v Easy Anti-Cheat systéme.

Tento problém ľudí tak vydesil, že Easy Anti-Cheat dokonca zverejnil nový príspevok na Twitter týkajúci sa práve vyšetrovania tohto incidentu, prvý príspevok po mlčaní, ktoré trvalo už od roku 2019. Vyjadrili sa, že sa im zatiaľ nepodarilo nájsť žiadne slabiny v systéme, ktoré mohli byť takýmto spôsobom zneužité.

Epic potvrdil, že Easy Anti-Cheat neobsahuje žiadne RCE slabiny a šedá zóna, cez ktorú sa hackerovi podarilo počas súťaže dostať, sa musí nachádzať priamo v hre, konkrétne dokonca priamo v takzvanom Source Engine, ktorý Apex Legends používa. Ak teda máte vo vašom počítači nainštalovaný Easy Anti-Cheat, nemusíte sa báť o bezpečnosť vášho zariadenia.

EA sa k vyšetrovaniu či bezpečnosti hrania Apex Legends v tomto momente taktiež nevyjadrili a pracujú na rýchlom zabezpečení hry.

Poznáme však taktiež dôvod, prečo „Destroyer2009“ hackol streamerov rovno uprostred verejnej súťaže. Sám sa totiž vyjadril, že tak urobil preto, že štúdiá (a konkrétne aj EA) nijakým spôsobom neodmeňujú osoby a predovšetkým hackerov, ktorí štúdiám nahlasujú slabé miesta v ich programoch a šedé zóny, cez ktoré sa dá preniknúť.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre