in

Hlavná februárová zadarmo hviezda PlayStation Plus predplatného je celkom kontroverzná

Sony za normálnych okolností verejne neprezrádza, ktoré 3 hry budú v ďalšom mesiaci zadarmo rozdávané cez službu PlayStation Plus, skôr, než na konci už prebiehajúceho mesiaca, aby nepokazil radosť z čakania na každomesačné PS prekvapenie.

Zdroj: Alza

Tento mesiac sme sa však dozvedeli názov hlavného titulu tejto služby predčasne. Už 6. februára by sme mali byť schopní si zadarmo stiahnuť exkluzívnu novinku od Square Enix, ktorá do tohto momentu nemala oznámený žiadny oficiálny dátum vydania. Ako hlavný titul PlayStation Plus mesačnej sekcie zadarmo je to promo vydaním hry a limitovanou ponukou, zažiť túto novoprichádzajúcu hru zadarmo.

Zdroj: PlayStation

Bavíme sa tu o titule s názvom Foamstars a podľa všetkého je to hra možno až príliš podobná Nintendo titulu Splatoon. Pripravený je pre hráčov bohatý Season Pass a behom roka 2024 bude hra pridávať niekoľko nových hrateľných charakterov, máp a herných módov.

Čo komunita považuje v prípade tejto hry za nanajvýš kontroverzné, je však fakt, že Fooamstars používa pre svoj umelecký vizuál generatívne AI programy, developer teda pri vývoji tejto hry aktívne používal umelú inteligenciu a nebojí sa to priznať. Túto informáciu oficiálne potvrdil producent Kosuke Okatani.

Zdroj: PlayStation

Podľa jeho slov používalo štúdio pri vývoji Foamstars AI softvér menom Midjourney, ktorý na generáciu umeleckých obsahov využíva vstupný podnet vo forme textu. Vy teda slovne popíšete, čo chcete na obrázku vidieť, a Midjourney vygeneruje niekoľko verzií obrázkov, ktoré by mohli vyhovovať vášmu popisu.

Zdroj: Midjourney AI

Podľa štúdia bola AI použitá len na približne 0,1% vývoja hry, malo by to teda byť len zanedbateľné a takmer nebadané množstvo. Square Enix sa ale oficiálne vyjadrilo aj k tomu, že by chceli pri vývoji hier v budúcnosti využívať umelú inteligenciu oveľa agresívnejšie a vo väčšom množstve.

Zdroj: Square Enix

Pre veľa ľudí je toto vyjadrenie absolútne kontroverzné, keďže sa verí, že AI je pre kreatívne pracovné pozície v tomto obore problémom, a to nie len preto, že by mohla potenciálne úplne nahradiť zopár ľudí.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

10 vtipných prípadov, keď latté art nedopadlo podľa predstáv

Umrela a znova sa vrátila – žena rozpráva o zážitku, medzi životom a smrťou, a ako jej to zmenilo život