in

Palworld v množstve aktívnych hráčov porazil CS 2, Dotu 2 aj Cyberpunk 2077, a to len 6 dní po vydaní

Napriek svojej bizarnosti, novinka vo videohernom priemysle s názvom Palworld sa pravdepodobne zapíše do histórie ako najväčšia hra roka 2024, a to nie len, že rok 2024 odštartoval len pred nedávnom, no zároveň bola samotná hra uvedená na trh ako Early Access len 6 dní dozadu.

Pre tých, ktorí ešte nevedia – Palworld je survival RPG (role-play-game), v ktorej si popri vyrábaní všetkých predmetov, stavania svojej základne a farmárčenia chytáte svojich vlastných Pals, ktorí nápadne berú vizuálnu inšpiráciu zo slávnych Pokémonov.

Zdroj: Steam

Narozdiel od mierumilovných Pokémonov, v ktorých ide predovšetkým o silu priateľstva a vôle, v Palworld môžete Pals zabíjať, používať ako zbrane, osedlať, strčiť ich do továrne a nechať ich makať pre vás, až dokiaľ nezomrú od vyčerpania, a dokonca ich zjesť, ak ste si na výpravu nezbalili dostatok jedla.

Zdroj: Steam

Hru sme sami vyskúšali, a musíme uznať, že do tohto žánru prináša naozaj svieži vietor. Palworld je zábavný, obsahuje už teraz veľa Pals, ktoré môžete odchytiť, otvorený svet je veľký, vyrobiť môžete nespočetne veľa vecí a leveling systém nie je ani príliš rýchly, ani príliš pomalý. Vždy sa máte do čoho sa zahryznúť, a štúdio Pocket Pair sľubuje, že behom tohto roku hru doplní o ďalší obsah. Hra je momentálne totiž stále ešte v Early Access štádiu, nie je teda dokončená. Vývojár tvrdí, že momentálny stav dokončenia hry je približne tak 60%.

Na to, že máme k dispozícii asi 60% potenciálnej hry, sa Palworldu podarilo prekonať hneď niekoľko rekordov. Dnešným dňom sa štúdiu podarilo predať 8 miliónov kópií a aktívny počet hráčov dosahuje dnes už viac ako 2 milióny, dva dni dozadu to bolo približne 1,85 milióna.

Týmito číslami sa hra stáva jednou z najhranejších hier všetkých čias na platforme Steam, a s 2 miliónmi aktívnych hráčov poráža herných velikánov ako je Counter Strike 2, Dota 2 alebo Cyberpunk 2O77. Na horizonte sa pre Palworld črtá už len jediný rival, a to je PUBG s aktuálnym počtom hráčov v číslach vyše 3 miliónov aktívnych hráčov.

Bývalý zamestnanec, ktorý mal na starosti legálnu administratívu pre Pokémon hry, Don McGowan, tvrdí, že Palworld vyzerá ako tisícky iných hlúpych hier, ktoré vykradli Pokémon, je však prekvapený z úspechu tohto titulu.

Zdroj: Steam

Titul momentálne čelí útokom zo strany Pokémon komunity a komunity tvorcov za údajné presné kopírovanie Pokémon modelov a následné upravovanie týchto modelov pomocou umelej inteligencie. Tieto obvinenia však zatiaľ neboli ničím podložené a netreba zabúdať, že zobrať si z niečoho inšpiráciu neznamená, že bolo dané dielo ukradnuté. Pokémon má medzi populárnejšími rivalmi aj iné tituly, ktoré by mohli byť obvinené z kopírovania dizajnu Pokémonov.

V tomto momenté sú hráči jednoducho radi, že majú k dispozícii hru, v ktorej majú voči týmto Pokémon pripomínajúcim spoločníkom oveľa väčšiu slobodu a možnosť kreativity, v čom Nintendo a ich tituly už pár rokov zaostávajú.

Mimochodom, kto túto hru ešte nevlastní, no rád by vlastnil, na Steame je momentálne aktívna prvá zľava 10% práve na tento titul.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre