in

Pokémon príde vo forme novej RPG zasadenej do otvoreného sveta už v roku 2025

Včera, teda 27.2.2024, sa konala ďalšia prezentácia spoločnosti The Pokémon Company, predstavujúca blízku budúcnosť tohto svetovo populárneho titulu. A behom tejto prezentácie nám bol predstavený aj pripravovaný titul Pokémon Legends Z-A.

Zdroj: Youtube / The Official Pokémon YouTube channel

Táto hra by mala byť príbehovo pokračovaním dobrodružstva, ktoré začalo v titule Pokémon Legends: Arceus. Veľa ľudí sa však obáva, že spoločnosť bude pokračovať v pomerne nekvalitnom 3D vzhľade hry, keďže všetky predošlé pokusy o 3D otvorený svet ako napríklad Pokémon Legends: Arceus alebo Pokémon Scarlet & Violet z väčšej často očakávania hráčov nesplnili.

Zdroj: Nintendo

Nebudeme ani hovoriť o tom, že technologická doba postupuje skutočne rýchlo, a nové hry od obrovských spoločností s obrovskými rozpočtami by nemali zaostávať za prácou malých indie štúdií s limitovanými peňaženkami.

Zdroj: Pokémon

Hrateľnosť je rovnako otvorenou otázkou, keďže vývojári sa už roky držia jednej starej šablóny pri vytváraní nových hier Pokémonov. Nedávne oficiálne vydanie hry Palworld by však aj Pokémon spoločnosť mohlo donútiť, aby sa tentokrát posnažili trochu viac a pokúsili sa odkloniť pozornosť od hry Palworld, ktorá behom pár dní od vydania zatienila nie len Pokémon hry samotné, ale všetky hry na trhu široko ďaleko.

Zdroj: Youtube / Canadian Food

V upútavke, ktorú nám spoločnosť vo svojej prezentácii ukázala, vidíme mesto s názvom Lumiose City a ako vždy ide o koexistovanie ľudí a ich technológie s divokými alebo trénovanými Pokémonmi. Podľa všetkého sa titul vracia k existencii Mega Evolúcií.

V každom prípade, Pokémon Legends Z-A prichádza už v roku 2025 a my dúfame, že tento titul nesklame a prinesie do sveta Pokémonov konečne nejaký čerstvý vánok, ktorý naozaj potrebuje. Koniec koncov, Pokémon je zaslúžene najznámejším titulom svojho druhu, a určite nie sme jediní, kto by ho radi vidieli priniesť niečo inovatívne alebo osviežujúce.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre