in

Poznáme dátum vydania najočakávanejšej Xbox exkluzivity tohto roka

Keď sa pozrieme na zoznam všetkých hier, ktorých oficiálne vydanie je potvrdené alebo očakávané v tomto roku, uvedomíme si, že vyhliadky na rok 2024 sú skutočne pekné. Vydania atraktívnych hier pokrývajú tento rok, dá sa povedať, všetky žánre a nepochybujem, že pre každého sa chystá niečo podľa jeho gusta.

Zdroj: Youtube / Xbox

Samozrejme, každá platforma má v arzenáli aj exkluzívne hry, ktoré prídu len na tú konkrétnu platformu, a tak je tomu aj v prípade Microsoftu.

Pre Xbox a PC je tak oficiálne oznámené vydanie pokračovania exkluzívneho titulu, ktorý ponesie meno Senua´s Saga: Hellblade 2, a môžeme sa naň tešiť už 21. mája.

Zdroj: Xbox

Grafický vizuál bol pôsobivý už v prípade prvej časti tohto titulu, a druhá časť by mala byť ešte impozantnejšia. Štúdio Ninja Theory tvrdí, že pri vývoji Senua´s Saga: Hellblade 2 boli odhodlaní využiť všetok potenciál hardvéru nových Xbox konzol, a upútavka, ktorou hru štúdio oficiálne oznámilo, je len malou ochutnávkou na dychberúci „kinematografický“ zážitok, ktorý nás očakáva.

Píšeme „kinematografický“ zážitok, pretože Senuin brutálny príbeh zasadený na mýtickom vikingskom Islande obsahuje veľa úsilia developera, zasadiť do vizuálu modely naskenované z reálneho života, rovnako ako samotná Senuina tvár je tvárou skutočnej herečky, ktorá prežívala každú jej emóciu pri nahrávaní na vlastnej koži.

Zdroj: Youtube / Xbox

Hellblade nie je len o porážaní nepriateľov v komplexnom boji (mimochodom, táto hra používa permanentnú smrť) a riešení vizuálnych hádaniek, ale aj o mentálnom zdraví, resp. mentálnych problémoch a poruchách, ktoré Senua zažíva behom svojej cesty nórskou mytológiou a históriou.

Zdroj: Youtube / Xbox

Senua´s Saga: Hellblade 2 je jednou zo štyroch veľkých hier, ktorí má pre nás Xbox nachystané na tento rok. V jeseni sa môžeme tešiť napríklad na príchod RPG titulu Avowed od štúdia Obsidian Entertainment, ktorý je zasadený do otvoreného sveta a vyzerá ako príbehovo, tak aj vizuálne rovnako úchvatne.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Umelec spája na prvý pohľad nesúvisiace predmety a výsledok je viac než úžasný (2. časť)

Aká je jediná herná upútavka na Youtube, ktorá má viac zhliadnutí ako GTA 6?