in

Remake na starú God of War trilógiu z PS3 je údajne vo vývoji

Väčšina hráčov, ktorí sa chytili titulu God of War na PlayStation 4, ktorá vyšla v roku 2018, nazýva túto konkrétnu hru na PS4 God of War jednotkou. Predchodcom tejto časti Kratosovho príbehu a príbehu jeho syna, ktorý sa odohráva v otvorenom svete severskej mytológie, je však trilógia vydaná pre konzolu PlayStation 2 a 3, v ktorej sme sa stretli nie len s tým, ako sa Kratos stal bohom vojny, no prežívali s ním aj mnohé momenty, na ktoré sa v hre z roku 2018 často dokonca odkazuje.

Zdroj: PlayStation Store

Napriek tomu, že táto trilógia na PS 2 a 3 je lineárnejšia, ponúka príbeh celej minulosti Kratosa pred tým, ako sa rozhodol odísť na sever a založiť si rodinu. Príbeh toho, ako sa Kratos stal bohom vojny bol doplnený dynamickým hack-and-slash kombatom, ktorý mal svoje čaro a aj dnes môže pôsobiť moderne.

Zdroj: Youtube / theGamerKratos

V dnešnom prehustenom trende obrovských otvorených svetov by lineárny zážitok s týmto druhom kombatu pre mnohých hráčov pravdepodobne pôsobil ešte modernejšie a atraktívnejšie.

Zdroj: Amazon

Ľuďom, ktorí si už roky želajú remake tejto trilógie, by sa tieto vlhké sny mohli v budúcnosti splniť. Popoularita God of War trilógie totiž rastie a God of War 3 sa stal najpopulárnejšou klasikou digitálnej knižnice PS Plus.

God of War 1 a 2 však toľko šťastia nemali a remake nedostali, preto do PS Plus knižnice nikdy byť zaradené nemohli.

Zdroj: Metacritic

Podľa „leakera“ Nicka Bakera by mal byť kompletný PS 5 remake tejto grécky ladenej trilógie vo vývoji. Bolo by to veľmi pekné, nakoľko trilógia obsahuje skutočne obrovskú časť Kratosovho originálneho príbehu. Oproti tomu je jeho príbeh zo severských krajín len kvapka v mori, v ktorej sa však neustále odkazuje na Kratosovu minulosť, ktorú veľa hráčov nikdy nezažilo a bez remake verzií trilógie asi ani nezažije.

Zdroj: Youtube / theGamerKratos

Okrem toho by táto trilógia mohla byť okolo roku 2024-2025 vydaná aj na PC. Nick Baker sa však vo svojich predpovediach už niekoľkokrát zmýlil, preto treba tieto informácie brať s rezervou.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre