in

The Day Before – hra, ktorú stiahli z predaja za 4 dni, sa teraz predáva za 300 eur

The Day Before. Hra, ktorá šokovala internet hneď niekoľkokrát. Prvýkrát ohúrila svojou detailnosťou, keď ju štúdio Fntastic predstavilo na internete vo forme krátkeho gameplay videa.

Niektorí hráči však spozorneli, keď si uvedomili, že dialógy v ukážke znejú falošne a rozprávač uvádzajúci video znie ako AI. Celkovo však vyzerala upútavka veľmi lákavo a ľudia sa začali tešiť.

Level detailov vo videách od spoločnosti spred dvoch rokov bol skutočne obdivuhodný, tieto vývojárske talenty však prišli doslova odnikiaľ. O menách týchto vývojárov vo videohernom priemysle predtým nikto nepočul a štúdio dokonca zamestnávalo dobrovoľníkov, ktorí mali na hre spolupracovať zadarmo.

Zdroj: Steam

Podozrenie, že táto hra by mohla byť istou formou podvodu, postupom času začalo stúpať, pretože spoločnosť vypustila napríklad screenshoty, ktoré sa veľmi nápadne podobali screenshotom z titulov ako je napríklad The Division od spoločnosti Ubisoft.

A podozrenie sa potvrdilo v momente, keď bola hra teraz v decembri oficiálne vydaná. Gameplay nebol ničím z toho, čo bolo sľubované, hra bola zoskladaná z modelov dostupných na internete pre úplne každého, upútavky a screenshoty boli falošné, a hra, ktorú spoločnosť Fntastic vypustila, bola plná bugov a chýb, ktoré ju robili nehrateľnou.

Spoločnosť si vyslúžila povesť podvodníkov a hra bola o 4 dni od vydania úplne stiahnutá z oficiálneho predaja. Steam ponúkol vrátenie peňazí všetkým hráčom bez ohľadu na odohraný čas. Spoločnosť Fntastic bola zrušená (alebo premenovaná, aby mohli začať s čistým štítom od začiatku) a nezabudli sa k situácii vyjadriť slovami: „Shit happens.“ – v preklade: „Stáva sa.“.

Zdroj: Youtube / Skill Up

Servery hry však stále ešte fungujú a keďže sa hra stala takým bizárom nie len pre svoju (ne)hrateľnosť, ale aj pre príbeh svojho klamlivého vývoja, neoficiálne stránky začali ponúkať Steam kľúče k tejto hre za ťažké peniaze. Niektoré stránky ich ponúkajú za niečo okolo 300 eur, najlacnejšia ponuka sa nachádza na stránkach Green Man Gaming, a to za 233 dolárov.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre

Študenti z Južnej Kórei žalujú učiteľov za to, že ukončili test o 90 sekúnd skôr

Slovákov sa opýtali čo „pekné“ ich naučil ich ex partner. Toto sú ich odpovede ohľadom vzťahov z minulosti