in

The Lord Of The Rings: Gollum je oficiálne najhoršou hrou roka 2023

Rok 2023 nám priniesol veľké množstvo výborných hier, ktoré sa pred nedávnom dokonca bili o tituly najlepšej hry roka v množstve kategiórií. Môžeme okrajovo spomenúť napríklad hry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Baldurs Gate 3, Alan Wake 2 a iné.

Zdroj: The Game Awards

Presne tak, ako nám tento rok priniesol skutočne gurmánske zážitky vo videohernom priemysle, priniesol nám však aj to najhoršie z najhoršieho.

Zdroj: Steam / The Lord of The Rings: Gollum a IDC Games / The Day Before

Ako príklad môžeme spomenúť napriklad vydanie hry The Day Before, ktoré bolo stiahnuté z platforiem za rekordný necelý týždeň a štúdio, ktoré hráčom roky podsúvalo falošné a klamlivé ukážky z hry a screenshoty, ktoré boli photoshopom upravené napríklad z hry The Division 2, bolo zrušené.

Inými sklamaniami boli aj napríklad Skull Island: Rise of Kong alebo Redfall. Víťazom najhoršej hry roka 2023 je však iný kandidát, a to The Lord of The Rings: Gollum, ktorému sa na stránke Metacritic podarilo vyšplhať na rekordné skóre 1.2. Hups.

Gollum má podľa mnohých reakcií svoje najsilnejšie stránky v príbehu, ktorý dopĺňa celý príbeh sveta Pána Prsteňov. Dobrý príbeh však v prípade tejto hry nestačil na to, aby zážitok z hrania zachránil. Od technických problémov s výkonom pri spustení hry, nespočetnom množstve bugov, otrasných herných funkcií a náhodných vzplanutí hlavného hrdinu.

Názory sú ale subjektívne a napriek objektívnej zhode väčšiny hernej komunity, že Gollum je súci jedine do koša, možno sa hra práve vám bude páčiť. Pred kúpou však odporúčame najprv vyskúšať demo verziu hry, ktorá je prístupná v predplatnom PS Plus. Hra však určite nestojí za to, aby si ju niekto kupoval za plnú cenu.

Rok už takmer končí a sme zvedaví, aké gurmánske zážitky prinesie ten nový.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre