in

Ubisoft desí hráčov pop-up reklamami v singleplayer hrách

Hráči, ktorí sa posledný týždeň snažili užívať si Assassin´s Creed Odyssey na Xbox a PlayStation konzolách, boli postavení pred pomerne nepríjemné prekvapenie, keď bola ich misia uprostred hrania náhodne prerušená vyskakovacím oknom.

Na ňom očakávane nebolo nič iné, ako reklama na Assassin´s Creed Mirage, najnovší prídavok do jedného z najväčších herných titulov, ktorý bol krátko po vydaní v Black Friday akcii zľavnený o 20%.

Reddit okamžite zaplavili príspevky rôznych hráčov, ktorí sa snažili zistiť, či sa to stalo aj iným. Na nepočudovanie to nebol problém jedného hráča. Vyskakovacie okno pre všetkých pôsobilo nepríjemne.

Zdroj: Youtube / Anton Gritsenko

Predstavte si, že ste ponorení do príbehu alebo do boja v hre za 70 eur, a uprostred vášho herného zážitku vám náhodne bez akéhokoľvek dôvodu vyskočí reklama cez celú obrazovku, ako keby ste pozerali film na nelegitímnej online stránke plnej reklám bez aktivovaného AdBlocku.

Hovorca Ubisoftu, Fabien Darrigues, sa pre The Verge vyjadril, že táto situácia je výsledkom technického erroru, ktorý sa spoločnosť rozhodla odstrániť tak rýchlo, ako to bolo možné.

Zdroj: Pexels / Pixabay

Technická chyba teda, tvrdia. U skeptikov tento výrok samozrejme spustil vlnu posmechu. Je predsa očividné, že táto reklama na najnovší diel zo sveta Assassin´s Creed, ktorá bola chytro umiestnená priamo dovnútra iného dielu z tej istej rady hier, nemôže byť len nevinná chyba, ale naopak, vypočítavý marketing.

Zdroj: Pexels / Luis Gomes

Ubisoft sa obhajuje, že sa pokúšali túto reklamu pridať do hlavného menu každého titulu z Assassin´s Creed sveta. Či to bol skutočne len omyl pri programovaní alebo Ubisoft testoval, ako na to hráči zareagujú, zostane pravdepodobne nezodpovedanou otázkou.

Zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

0 Komentáre
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre