in

Závisláci na PUBG sú schopní ublížiť vlastnej rodine alebo si nevšimnúť prichádzajúci vlak – Toto sú najtragickejšie prípady

Fenomén PUBG sa aj napriek klesajúcej popularite stále teší veľkej obľube. Obľube tak veľkej, že spôsobuje závislosť, ktorá vie niekedy skončiť tragicky . Toto sú tie najdesivejšie prípady, kedy hra získala nad jedincom takú kontrolu, že to zasiahlo svetové média.

Obesenie sa na ventilátore

Mladík z indického mesta Bombaj sa obesil v kuchynskom ventilátore potom, čo mu rodičia odopreli high-end smartphon aby sa mohol hrať.

Nevšimli si prichádzajúci vlak

Dvaja muži boli tak zahĺbení do svojich mobilov a hry PUBG, že sa im podarilo odignorovať blížiaci sa vlak.  Telá našli neskoro v noci okoloidúci.

Kyselina namiesto vody

Keď hráte túto videohru môže sa stať, že nemôžete ani na chvíľu odvrátiť zrak alebo pozornosť. To malo za následok, že mladík namiesto fľaše s vodou siahol po kyseline . Následne bol hospitalizovaný.

Sebapoškodzovanie

Závlosť neobchádza ani ľudí, ktorý predtým milovali zdravý životný štýl. Fitness trénerovi z mesta Jammu trvalo len 10 dní kým sa stal na hre úplne závislý a následne sa po skončení kola začal sebapoškodzovať.

45 dní hrania

Iba 20 ročný mladík umrel po tom, čo takmer bez prestávky hral PUBG počas doby 45 dní.  Následne mu zlyhal chrbát a nervy v oblasti krčnej chrbtice, čo bolo následkom neustáleho hrania v rovnakej polohe takmer bez pohybu.

Zabil mamu, otca aj sestru.

19 ročný mladík z Díli si s kamošmi prenajímal izbu v ktorej sa oddávali hraniu hry naplno. Potom, čo mu to rodičia zakázali čakal ich spolu s jeho sestrou tragický osud.

 

Zavraždil vlastného brata

15 ročný mladík zabil brata Mohammada Shaikho po tom, čo sa mu snažil ako starší brat dohovoriť aby sa už toľko na mobile nehral.  Mladší brat si nedal povedať a namiesto toho otrieskal chlapcovi hlavu o stenu a dobodal ho nožnicami.

 

Odseknutá hlava

O prípade kedy Raghuveer Kumbar odsekol svojmu otcovi hlavu kvôli tomu, že mu zobral mobil na ktorom sa hral populárnu videohru . Samozrejme vzhľadom na drastický spôsob prevedenia vraždy je zrejme, že chlapec nebol psychicky v poriadku. O tomto prípade sme informovali aj my .

 

Väčšina prípadov pochádza z Indie (netušíme prečo), čo myslíte môže za to charakter hry PUBG alebo zlé psychické zdravie prevažne mladých ľudí? Vyjadrite sa v komentároch !

 

zdroj

   
Odoberať
Upozorniť na

2 Komentáre
Najlepšie hodnotené
Najnovšie Najstaršie
Komentáre z článku
Zobraziť komentáre
Peperodz
4 roky dozadu

Nakoľko tú hru hrá na celom svete milióny ľudí, vraždilo ich tu tak 9, takže zrovna na hru by som toho nezvaľoval, nakoľko 9 úmrtí je veľmi slabá štatistická vzorka.

dedede
4 roky dozadu

Závlosť neobchádza ani ľudí, ktorý…..ktorí!!!

A akou superschopnosťou disponuje vaše dieťa? – Trochu humoru (nie)len pre mamičky #2

Rusko a kreatívne varenie – kombinácia, ktorú nechceš nikdy v živote dostať na stôl